چاقی نتیجه دریافت انرژی مازاد بر نیاز بدن است که می تواند حاصل افزایش دریافت مواد غذایی یا کاهش انجام فعالیت فیزیکی باشد .اصلاح شیوه زندگی که شامل رعایت رژیم تغذیه ای صحیح و فعالیت بدنی مناسب است به دلایل متعدد قبل از انجام جراحی الزامی است و در بهبود نتایج که شامل کاهش عوارض حین عمل و بعد از آن ،افزایش سرعت کاهش وزن بعد از عمل جراحی وکاهش احتمال برگشت چاقی در فرد موثر است.

اقدامات تشخیصی و درمانی قبل از عمل جراحی چاقی

برای درمان چاقی بیمار لازم است مشاوره درمانی جهت بهبود کیفیت جراحی چاقی انجام دهد . این اقدامات شامل ویزیت توسط کارشناس مربوطه ، پر نمودن پرسشنامه از وضعیت کنونی بیمار،مشاوره با جراح چاقی و شرکت در سمینار آموزشی چاقی است.پس از مصاحبه اولیه ومشخص نمودن دقیقBMI بیمار راهنمایی می شود .برای بیمارانی عمل جراحی توصیه می شود که شرایط خاصی را از نظر BMI و عوارض داشته باشند .
پس ازاتمام  مصاحبه اولیه بیمار توسط کارشناس چاقی ، جراح فوق تخصص چاقی وضعیت بیمار را مورد بررسی قرار می دهد
بیمار برای انجام آزمایش هایی از جمله گوارشی ، روانپزشکی ،قلب، غدد ،سونوگرافی شکم، بیهوشی و ... بر اساس تشخیص پزشکان معالج  ارجاع می شود.
پس از به انجام رسیدن آزمایشات و مشاوره های پزشکان مربوطه ،نتایج توسط جراح چاقی بررسی شده و پس از اتمام دوره ی معاینات بیمار،نوبت دهی و نوع عمل چاقی برای بیمار تعیین می شود.
شب قبل از عمل لازم است بیمار مایعات مختصری میل نمایند وصبح برای عمل جراحی کاملا ناشتا باشد.اگر قرص آسپرین مصرف می کنید آن را قطع کنید،  دو روز قبل از عمل جراحی چاقی سیگار و قلیان نکشید ،قرص ویتامین E را یک روز قبل از عمل مصرف نکنید

به اشتراک بگذارید :
تماس سریع